سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس معرفی شد

مراسم تکریم و معارفه سرپرستان قدیم و جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با حضور حجت‌الاسلام سجاد نیکخو، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس، سردار یدالله بوعلی، فرمانده سپاه فجر فارس، احمد علمشاهی، مدیرکل پشتیبانی دانشگاه آزاد اسلامی، حمید نادگران رئیس دانشگاه شیراز و برخی از مسئولان استان فارس برگزار و محمدرضا قائدی به‌عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و واحد شیراز معرفی و از تلاش‌های محمدکاظم کاوه‌پیشقدم قدردانی شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در این نشست اظهار کرد: دکتر قائدی جوانی خوش‌فکر و باسواد است که امیدوارم همواره از مشورت افراد آگاه برای مدیریت استفاده کند.

نیکخو با اشاره به رسالت دانشگاه‌ها افزود: رسالت و مأموریت مراکز آموزش عالی علاوه بر تولید دانش و دانشمند، رفع مشکلات جامعه است که راهبردی‌ترین وظیفه دانشگاه‌هاست.

وی عنوان کرد: تحقق مأموریت و اهداف سازمانی نیاز به مدیران شایسته و معیارهای سنجش مدیران هم بستگی به معیارهای جامعه دارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس خاطرنشان کرد: شاخصه‌های کمّی و کیفی در کشور ما هم که مزیّن به دین و قرآن و اهل بیت علیهم‌السلام است باید از مدیران شایسته دریافت کرد، اما در حوزه مدیریت کلمات گهربار امیر مومنان علی علیه‌السلام کم‌نظیر است.

نیکخو مطرح کرد: مدیریت در نظام فکری امام علی علیه‌السلام شاخصه‌هایی همچون تخصص، تجربه، دانش، نظم، داشتن قدرت تجزیه و تحلیل و … که در نامه ۵۳ نهج‌البلاغه به آن اشاره شده، دارد.

وی با بیان اینکه معیارهای ارزشی همچون رعایت حقوق دیگران، وفای به عهد و … از جمله خصایص یک مدیر در نظام اسلامی است، ادامه داد: معیارهای مکتبی تقوا و توکل نیز از شاخصه‌های مهم دیگری است که باید مدیر به آنها توجه داشته باشد.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس هم در این نشست گفت: در چند سال گذشته پررنگ‌ترین شاخصه عملکردی ما پاسخگویی و تسهیل در دسترسی بوده است.

کاوه‌پیشقدم با تشریح عملکرد خود خاطرنشان کرد: توفیق خدمت‌رسانی در حوزه‌های مختلف را با وجود شیوع کرونا مهیا و این ایام دشوار را با موفقیت سپری کردیم.

وی توضیح داد: بودجه‌ای که در استان فارس برای دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس پیش‌بینی شده زیان‌دهی نخواهد داشت، البته دکتر قائدی در این مسیر روزهای دشواری پیش‌ رو دارد.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با بیان اینکه در طول این سال‌ها مدیریت و معاونان همواره در کنار دانشجویان بودند، تبیین کرد: مسئولان واحد کازرون در برهه‌ای از زمان ۹ میلیارد تومان وام اخذ کرده بودند که در صورت پرداخت نشدن به بیش از ۲۰ میلیارد تومان افزایش می‌یافت که با پیگیری‌های صورت گرفته این وام را تسویه کردیم.

کاوه‌پیشقدم با بیان اینکه این موفقیت بدون فروش املاک دانشگاه حاصل شده است، افزود: در شهرستان‌های اقلید، نی‌ریز، استهبان و سایر شهرستان‌های استان فارس موفقیت‌های قابل توجهی داشته‌ایم و به‌طور حتم در دوره دکتر قائدی این موفقیت‌ها تکرار خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خود با بیان اینکه در حوزه پزشکی تنها استانی هستیم که روند واکسیناسیون استادان و کارکنان را انجام دادیم، از همکاری همه‌جانبه سپاه و فرمانداری شیراز قدردانی کرد.

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی هم در این مراسم یادآور شد: حضور در دانشگاه آزاد به عنوان مسئول بسیار سخت و حائز اهمیت است و رفع مشکلات دانشجویان در راستای تأثیرگذاری بیشتر در جامعه باید ملاک عمل قرار بگیرد.

جواد علمائی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دنبال تجارت نیست، بلکه به دنبال تسهیل فضای آموزشی برای دانشجویان است، این در حالی است که نباید مشکلی برای دانشجویان ایجاد شود.

وی تشریح کرد: ایجاد شبکه اساتید انقلابی یکی از وظایفی است که باید در تمامی دانشگاه‌های کشور ایجاد شود تا بتوان برای تربیت نیروهای انقلابی اقدام کرد.

معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم انقلاب تلاش می‌کند یکی از سیستم‌های محرک نظام باشد تا شرایط برای توسعه کشور فراهم شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس هم با بیان اینکه دوران سختی را پشت سر گذاشته‌ایم، خاطرنشان کرد: باید با هم‌افزایی و هماهنگی از توان و ظرفیت‌های استان فارس بهره بگیریم.

قائدی با بیان اینکه یک‌هزار و ۷۰۰ عضو هیئت علمی و یک‌هزار و ۷۰۰ کارمند در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس مشغول فعالیت هستند، اظهار کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه مردمی است که باید ارتباطات دوطرفه و ارتباط با مجموعه‌های بیرون افزایش یابد.

وی با اشاره به حضور در دهه پنجم انقلاب اسلامی عنوان کرد: همه ما باید در خدمت نظام و انقلاب باشیم و مبادا برای نظام هزینه‌تراشی شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با بیان اینکه با خرد جمعی و مشورت می‌توان قدم‌های خوب و رو به جلویی برداشت، درباره تعداد دانشجویان این هم اعلام کرد: شیب منفی تعداد دانشجویان رفع شده و هم‌اکنون تعداد دانشجویان ما به ۵۶ هزار نفر رسیده که با حفظ کیفیت آموزشی و پژوهشی این رویه ادامه‌دار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *