Saturday 23 September 2023
کد خبر : 598
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 2 دی 1400 - 20:11
- بازدید

آغاز طرح زمستانه مدیریت بحران در اقلید فارس

فرماندار اقلید فارس در جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان گفت: طرح زمستانه از ابتدای دی ماه ۱۴۰۰ آغاز شد و تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده ادامه دارد که هدف آن پیشگیری، آمادگی و مقابله با حوادث طبیعی و فصلی ناشی از بارش برف و باران و تغییرات جوی است.؛

شهرام منصورعنوان داشت: در این طرح برای همه دستگاه‌های اجرایی، خدماتی، امدادی و درمانی، نیروهای نظامی و انتظامی شرح وظایفی مشخص شده است که بر اساس آن اقدامات پیشگیری و مقابله با حوادث انجام خواهد شد.

وی تعیین استقرار کشیک در ادارات، لغو مرخصی و ماموریت همه مسئولین در مواقع بحران، بازدید و سرکشی از تاسیسات آب، برق و گاز، بازدید از محورهای مواصلاتی، پل‌های بزرگ، تجهیز راهدارخانه به ماشین آلات سنگین و برف روب و ایجاد تمهیدات لازم در خصوص حمل و نقل ایمن را از جمله شرح وظایف دستگاه ها عنوان کرد.
در جلسه مدیریت بحران شهرستان اقلید بر تشکیل جلسات مدیرت بحران شهری، استفاده از ظرفیت دهیاران و شوراهای اسلامی، بازدید از نقاط حادثه خیز و رفع موانع و همچنین آماده کردن همه تجهیزات و امکانات برای رفاه مردم تاکید شد.

شهرستان اقلید با بیش از ۲هزار و ۳۰۰ متر ارتفاع از سطح دریا، ششمین شهر مرتفع کشور، دارای اقلیم سرد کوهستانی، جاده و گردنه های برف گیر در فصل زمستان است و در ۲۶۷ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

منابع :
نویسندگان :
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

 بازی مختار  بازی سفیر عشق