Monday 15 April 2024
کد خبر : 621
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 9 دی 1400 - 14:01
- بازدید

در بزرگداشت حماسه 9 دی در اقلید عنوان شد؛

تأثیر تربیت انقلابی و اسلامی امت در خلق حماسه 9 دی

معاون محترم وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در آیین بزرگداشت حماسه 9 دی در شهرستان اقلید بر تأثیر تربیت انقلابی و اسلامی امت در خلق حماسه 9 دی تأکید و تصریح کرد: برای خلق باشکوه تر حماسه 9 دی در آینده باید کار شبانه روزی کرد و از تربیت اسلامی آینده سازان مملکت (نسل جوان) غفلت نکرد؛

به گزارش خبرنگار شیرازه از اقلید، آیین بزرگداشت حماسه 9 دی با حضور مسوولان شهرستانی و مردم ولایت مدار اقلید با سخنرانی مهندس مرتضی شاه میرزایی (معاون محترم وزیر نفت) و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در مصلای جمعه اقلید برگزار شد.
مرتضی شاه میرزایی (معاون محترم وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران) در این آیین، حماسه 9 دی را گرامی داشت و آن را یوم الله خواند و اظهار داشت: اگر بخواهیم در عمل صالح آیندگان شریک باشیم باید تا آخر در راه انقلاب و دفاع مقدس ایستادگی کنیم.
وی با بیان اینکه جوانان سرمایه اصلی نظام هستند و مادران نقش بسزایی در تربیت آن ها دارند، یادآور شد: دشمن تمام تلاش خود را بکار برد تا از طریق ترویج بی حیایی، بدحجابی و شهوت رانی، جوانان ما را بی دین و بی تعصب بار بیاورد.
شاه میرزایی بر لزوم مجاهدت تأکید و با یاآوری اینکه عزت امروز را از امام، اسلام، شهادت طلبی و… داریم، بیان کرد: سفره ها و جلسات اهل بیت و بصیرتی را احیا و از اسلام که ما را به عزت رساند، پاسداری کنید.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران عنوان کرد: مسوولان کمک کنند و کار شبانه‌روزی برای عافیت طلبی را دنبال کنند.
وی به همت والا و کارشبانه روزی دهه اول انقلاب، باوجود جنگ تحمیلی، اشاره کرد و ادامه داد: الان باید بیشتر کار کنیم و اگر می خواهیم 9 دی های آینده باشکوه تر باشد، باید کار شبانه‌روزی داشته باشیم.
شاه میرزایی بار دیگر به نقش مادران در تربیت فرزندانی انقلابی و مسؤولیت پذیر و متعهد اشاره و عنوان کرد: انسان به صورت تدریجی رشد می کند و آموزش می بیند پس باید در تربیت آن ها همت و درایت شود و از تربیت اسلامی فرزندان غفلت نکنیم.
معاون وزیر با بیان اینکه دشمن ظریف وارد می شود و روی ذهن و فکر و اعتقاد جوانان ما کار می کند، اظهار داشت: اگر انقلاب پیروز شد نتیجه کار شبانه‌روزی تربیتی علما و دوست‌داران انقلاب و نظام اسلامی بود.
در ادامه، امام جمعه اقلید ایام فاطمیه را تسلیت گفت و یاد سردار شهید سلیمانی را گرامیداشت و حماسه نهم دی ماه را ارج نهاد و اظهار داشت: آنچه بعد از انتخابات 88 رخ داد، فتنه کوری بود که حتی خیلی از خواص نیز در این ماجرا دچار لغزش و خطا شدند.
حجت الاسلام محمدصادق طالبی با بیان اینکه آنچه رخ داد، اسباب شادی دشمنان و ناراحتی و دلخوری ملت ما (ملتی که رای اعتماد به انقلاب و نظام دادند) را فراهم کرد، عنوان داشت: به فرموده مقام معظم رهبری این ماجرا باید درس عبرتی برای آیندگان باشد.
وی افزود: به نظام و مردم و مقدسات انقلاب و اصل ولایت فقیه و… اهانت شد و اینچنین بود که ملت غیور ایران به پا خواستند و پاسخ دندان شکنی به دشمنان خارجی و فتنه گران داخلی دادند.
انتهای پیام/

منابع :
نویسندگان :
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آرشیو

 بازی مختار  بازی سفیر عشق