تامین ۱۵۴ هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در اقلید

طرح نهضت ملی مسکن در این شهرستان همچون بسیاری دیگر از مناطق کشور در حال اجرا است.

در راستای اجرای این طرح، اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ با حضور مدیران کل ادارات راه و شهرسازی و راهدای فارس و مسؤلان شهرستانی، این موضوع بررسی و از نزدیک از زمین‌های در نظر گرفته شده برای اجرا، بازدید و بر شروع عملیات اجرایی آن در خرداد ماه ۱۴۰۱ تأکید شد.

یکی از موضوعاتی که در این زمینه به آن اشاره و تأکید شد، مهلت 15 روزه متقاضیان برای واریز وجه اولیه بود.

طی چند روز گذشته، مرحله قرعه کشی و تخصیص زمین متقاضیان نهضت ملی مسکن در شهر اقلید با حضور مسئولان محلی و نمایندگان متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
سعید رئیسان، رئیس اداره راه و شهرسازی اقلید، در گفت و گو با خبرنگار فارس در اقلید، از تأمین بیش از 154 هکتار اراضی دولتی در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این شهرستان و انجام کار در مراحل مختلف خبر داد و اظهار داشت: در شهرستان اقلید 8 هزار و 896 نفر ثبت نام کردند و 1500متقاضی فرم ج پایش و 2 هزار 400 نفر تایید نهایی شدند.

وی بیان داشت: با توجه به مراجعه نکردن حدود 1500 نفر از متقاضیان و یا تکمیل نکردن مدارک لازم، افرادی که رد درخواست شده اند، جهت پیگیری مجدد می‌توانند به اداره راه و شهرسازی اقلید مراجعه نمایند.

رئیسان با اشاره به مصوبات شورای مسکن استان و شهرستان، از تفکیک قطعات به صورت دو طبقه و در هر طبقه یک واحد خبر داد و گفت: هر قطعه زمین در اختیار دو نفر قرار خواهد گرفت.

رئیس اداره راه و شهرسازی اقلید با بیان اینکه تسهیلات بانکی به ازای هر واحد، 300میلیون تومان می‌باشد، به سهم 40 میلیون تومانی واریزی آورده متقاضیان اشاره و اظهار کرد: تاکنون تصمیم یا ابلاغ رسمی درخصوص افزایش سهم واریزی آورده متقاضیان در شهرستان اقلید صورت نگرفته است.

رئیسان در ادامه به برخی از اقدامات اداره راه و شهرسازی اقلید از ابتدای سال جاری تاکنون به شرح زیر اشاره کرد: رفع تصرف و اعاده به وضع سابق 32 هزار مترمربع از اراضی دولتی در محدوده و حریم شهر اقلید تکمیل دو ساختمان پایگاه بهداشتی و مدرسه، ساختمان کلانتری و… بخشی از اقدامات این اداره است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *