Sunday 14 April 2024
کد خبر : 930
تاریخ انتشار : شنبه 16 مهر 1401 - 10:41
- بازدید

رئیس شورای اسلامی شهر اقلید عنوان کرد؛

لزوم بصیرت و آگاهی عمومی از مکر و فریب دشمن/ تجزیه طلبی و ایجاد نفاق هدف اصلی دشمن در حوادث اخیر کشور است

رئیس شورای اسلامی شهر اقلید با بیان اینکه تجزیه طلبی و ایجاد نفاق در کشور هدف اصلی دشمن است بر لزوم بصیرت و هوشیاری مردم و آگاهی از مکر و فریب دشمنان تأکید کرد.؛

کاووس درویشی بهلولی در گفت و گو با خبرنگار فارس در اقلید با بیان اینکه همه‌ی ما مردم، در زندگی به صلح، آسایش و آرامش نیاز داریم، اظهار داشت: زندگی در آرامش یعنی با خودمان، با دیگران و همه‌ی موجودات اطراف‌مان مسالمت‌آمیز رفتار کنیم.

وی بیان داشت: اینکه چگونه آرامش داشته باشیم در واقع به باورها و شیوه‌ی زندگی شخصی خودمان برمی‌گردد، با این حال اصولی در دین ما وجود دارد که زیربنای آرامش در زندگی را تشکیل می‌دهد و نمی‌توان آنها را نادیده گرفت.

درویشی ادامه داد: این اصول اولیه، شامل عدم خشونت، نبود افکار تحجر آمیز، داشتن عقاید به دور از افراط و تفریط، بردباری در برابر تفاوت‌ها و احترام متقابل به هم نوعان است.

وی گفت: اینکه چگونه آرامش داشته باشیم و چگونه خشونت را از چهره ی جامعه بزدائیم بدان معناست که بتوانیم علیرغم تفاوت‌های فرهنگی، مذهبی و سیاسی به یکدیگر احترام بگذاریم  بنابراین به جای اینکه اراده و خواست خود را بر دیگران تحمیل کنیم، سعی کنیم از دیدگاه آنها برای حل و فصل قضایا استفاده کنیم و اطرافیان خود را با وجود عیب و نقص‌ها و تفاوت‌هایشان دوست بداریم.

رئیس شورای اسلامی شهر اقلید عنوان کرد: ‏آرامشی که از سر قدرت ایجاد گردد منجر به شکست خواهد بود و اقتداری که پایه و اساس آن با گوهر عشق حقیقی و دوستی پایدار، بنا شده باشد، هزار بار از قدرت به دست آمده از تهدید و مجازات مؤثرتر و پایدارتر است.

وی بیان کرد: با این شیوه، آرامش جایگزین خشم می‌شود و با این روش اتحاد و همدلی و هم افزایی، جایگزین خشونت طلبی می گردد.

درویشی با بیان اینکه ‏ریشه خشم از خشونت طلبی طرفین است، اظهار کرد: ایجاد خشونت به هر شکل و شمایل از هر طرف محکوم است.

رئیس شورای اسلامی شهر اقلید عنوان کرد: ‏ایرانیان چون انسانهای متمدنی هستند و درس آزادی و آزادگی را از اولیای خداوند آموخته اند و در هیچ برهه از زمان، احترام متقابل، سجایای اخلاقی و عدم افراط و تفریط را از یاد نبرده اند، با این رویکرد منصفانه آرامش به جایگاه اصلی خود باز خواهد گشت.

وی تصریح کرد: ‏در اوضاع کنونی می طلبد مردم عزیز از کید و مکر و فریب دشمنان مطلع گردند که همانها تجزیه طلبی، ایجاد نفاق و تخریب اموال عمومی جزء اهداف اصلی آنان است از این رو باید به هوش باشیم و از خشونت و احساسات جریحه دار بکاهیم.

منابع :
نویسندگان :
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آرشیو

 بازی مختار  بازی سفیر عشق