Sunday 3 March 2024
کد خبر : 965
تاریخ انتشار : شنبه 19 آذر 1401 - 9:45
- بازدید

فتتاح مرکز دندان پزشکی پایگاه سلامت اقلید

رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش وپرورش فارس گفت: هدف از راه اندازی مرکز دندانپزشکی پایگاه سلامت آموزش و پرورش اقلید، انجام اقدامات پیشگیرانه در خصوص بیماری‌های دهان و دندان است.؛

محمد علی زارعی در آیین افتتاح مرکز دندان پزشکی پایگاه سلامت آموزش وپرورش شهرستان اقلید واقع در طبقه فوقانی دبستان شاهولی این شهر از سرکار خانم دکتر عظیمی خیر سلامت و اداره آموزش وپرورش، شبکه بهداشت و درمان شهرستان، خیرین سلامت، جامعه دندانپزشکی در زمینه در اختیار قرار دادن ساختمان، تجهیز و تامین نیروی انسانی از جمله دندانپزشکان و کادر این مرکز قدردانی کرد.

رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش وپرورش فارس افزود: هدف از راه اندازی این مرکز انجام اقدامات پیشگیرانه در خصوص بیماری‌های دهان و دندان است.

مدیر آموزش وپرورش اقلید نیز گفت: در این پایگاه سلامت، خدمات دندان پزشکی به دانش آموزان با اولویت دانش آموزان مقطع ابتدایی ارائه می‌شود.

فتح الله درویشی با اشاره به اینکه خدمات پایه دندان پزشکی برای دانش آموزان در این مرکز انجام می‌شود، ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک خدمات بیشتری در این مرکز ارائه شود.

مدیر آموزش وپرورش اقلید با بیان اینکه متاسفانه رویکرد به بیماری‌های دهان و دندان بیشتر جنبه درمانی و هزینه بر بوده تا پیشگرانه، اضافه کرد: بیماری‌های دهان و دندان به طور مستقیم و غیر مستقیم سبب بروز بیماری‌های داخلی از جمله بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شوند.

درویشی با اشاره به ضرورت راه اندازی این مرکز، بیان کرد: در این مرکز تا کنون دو دستگاه یونیت دندانپزشکی تامین و در حال استفاده است و امیدواریم در آینده بتوانیم با افزایش یونیت و امکانات، خدمات بیشتری به دانش آموزان ارائه نماییم.

او گفت: خیر محترم سرکار خانم دکتر عظیمی با همکاری خیرین سلامت وجامعه دندانپزشکی با اهدای یونیت و تجهیزات و مواد مصرفی خدمت خداپسندانه‌ای به دانش آموزان این دیار ارائه کرده است.

درویشی با اشاره به اینکه خدمات این مرکز سلامت محور است گفت: در این مرکز دانش آموزان ۷ تا ۱۲ سال از نظر سلامت دندان پایش وخدمات رایگان ویژه پایه اول از جمله ترمیم و فیشور سیلنت دریافت می‌کنند.

منصوری؛ فرماندار شهرستان اقلید نیز ضمن ابراز رضایت از راه اندازی این مرکز و قدردانی از دست اندرکاران و خیرین، عنوان کرد: با همتی که از خیر خانم دکتر عظیمی، مسئولان آموزش وپرورش و شبکه بهداشت شهرستان وخیرین سلامت وجامعه دندانپزشکی سراغ دارم، مطمئن هستم که در این مرکز خدمات موثری برای سلامت دهان و دندان دانش آموزان ارائه می‌شود.

در پایان این مراسم از طرف خیرین سلامت قول مساعدت خرید جعبه لنز برای واحد بیناسنجی این پایگاه سلامت داده شد.

نویسندگان :
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها : ، ، ،


 بازی مختار  بازی سفیر عشق