Thursday 22 February 2024
کد خبر : 975
تاریخ انتشار : چهارشنبه 14 دی 1401 - 8:43
- بازدید

اقلید مستعد پرورش ماهی در استخر های کشاورزی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اقلید از وجود 600 باب استخر ذخیره آب کشاورزی در این شهرستان خبر داد و گفت: این شهرستان با وجود این ظرفیت های بالقوه مستعد توسعه پرورش ماهی در استخرهای کشاورزی است. ؛

به گزارش صبح اقلید، خدامراد طرفدار تصریح کرد: با بسترسازی های انجام شده 30 باب از استخر های ذخیره آب کشاورزی شهرستان اقلید به تولید ماهیان سردابی و گرمابی روی آورده اند که سالانه بیش از 500 تن ماهی از این استخر ها برداشت می شود.

این مقام مسئول با اشاره به رتبه دوم شهرستان اقلید در تولید ماهیان سردابی در سطح استان فارس، اظهار کرد: بخشی از این محصول تولیدی در استخر های ذخیره آب کشاورزی و قسمتی دیگر در مزارع پرورش ماهیان سردابی تولید می شود.

وی به کیفیت مطلوب پساب خروجی از کارگاه های پرورش ماهی و استخر های دو منظوره اشاره کرد و افزود: کشاورزان با بهره گیری از ارزش تغذیه ای پساب تولید شده می توانند صرفه جویی بالایی در مصرف کودهای شیمیایی در مزارع و باغا های تحت شرب داشته باشند.

او مزایای دیگر پرورش ماهی در استخر را شامل استفاده بهینه از منابع آب، ایجاد اشتغال، افزایش درآمد کشاورزی، ارتقای معیشت خانوار و ارتقاء امنیت غذایی دانست.

طرفدار ضمن تشویق کشاورزان به پرورش ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی ابراز کرد: با حمایت از متقاضیان در این زمینه علاوه بر حفظ منابع آب، گام موثری در زمینه ایجاد اشتغال و ارتقای سلامت جامعه می توان برداشت.

منابع :
نویسندگان :
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

برچسب ها : ، ، ، ،


 بازی مختار  بازی سفیر عشق