Sunday 3 March 2024
کد خبر : 1233
تاریخ انتشار : دوشنبه 29 خرداد 1402 - 13:35
- بازدید

هفت هزار هکتار از مزارع اقلید به کشت سیب زمینی می رود

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اقلید گفت: تاکنون ۵ هزار هکتار از مزارع شهرستان به کشت سیب زمینی اختصاص یافته که پیش بینی می شود این میزان به بیش از هفت هزار هکتار افزایش یابد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح اقلید، کمیل ملایی با اشاره به رشد ده درصدی سطح زیر کشت نسبت به سال گذشته اظهار امیدواری کرد بالغ بر ۳۱۵ هزار تن […]

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اقلید گفت: تاکنون ۵ هزار هکتار از مزارع شهرستان به کشت سیب زمینی اختصاص یافته که پیش بینی می شود این میزان به بیش از هفت هزار هکتار افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح اقلید، کمیل ملایی با اشاره به رشد ده درصدی سطح زیر کشت نسبت به سال گذشته اظهار امیدواری کرد بالغ بر ۳۱۵ هزار تن سیب زمینی تولید و روانه بازار شود.

وی افزود: کشت سیب زمینی در شهرستان بنا بر هدف تولید از اردیبهشت ماه آغاز شده و تا پایان خرداد ادامه دارد.

این مقام مسئول، آب و هوای مناسب، کشت مکانیزه، وجود ارقام پربازده، سیستم های نوین آبیاری، قابلیت انبارداری محصول، وجود سردخانه های نگهداری بذر و موقعیت استراتژیک شهرستان و نزدیکی به مراکز چهار استان فارس، یزد، اصفهان و چهارمحال بختیاری را از جمله عواملی دانست که اقلید را به عنوان قطب تولید سیب زمینی با کیفیت در استان فارس تبدیل کرده است.

ملایی، عمده ارقام کشت شده در اراضی شهرستان را رقم های جلی، بانبا، میلوا، سیفرا، کلمبا، فابولا و چلنجر ذکر و خاطر نشان کرد: ضدعفونی بذور مورد استفاده و بکارگیری بذور گواهی شده و استاندارد در پیشگیری از بیماری های قارچی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در افزایش عملکرد محصول نقش بسزایی دارد.

 

انتهای خبر/

منابع : ناموجود
نویسندگان :
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

 بازی مختار  بازی سفیر عشق