شماره : 1464
1 / 7 / 1402 - 9:31

زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه وزیری نواخته شد.

نویسندگان :
ثبت شده در سایت صبح اقلید طی شماره 1464 توسط صبح اقلید و در روز شنبه 1 مهر 1402 ساعت 09:31:40
© Copyright 2023 http://sobheeghlid.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1462
31 / 6 / 1402 - 15:30

افتتاح نمایشگاه پایگاه اسوه به همت سپاه ناحیه اقلید

نویسندگان :
ثبت شده در سایت صبح اقلید طی شماره 1462 توسط صبح اقلید و در روز جمعه 31 شهریور 1402 ساعت 15:30:03
© Copyright 2023 http://sobheeghlid.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1452
30 / 6 / 1402 - 19:32

فرهنگ دفاع مقدس برگرفته از مکتب پاک شهیدان به ویژه سیدالشدا و در ادامه مکتب حاج قاسم است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه اقلید از اجرای یش از ۲۱۰عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس خبر داد.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح اقلید، سرهنگ پاسدار علیرضا خدایاری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه اقلید در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس گفت: آنچه باعث بقای این انقلاب اسلامی در آماج حملات سخت و نرم دشمنان شده، فرهنگ ایثار و شهادت است.


به گفته وی، تفاوت جنگ تحمیلی هشت ساله ما با بسیاری از جنگ های دنیا همین روحیه شهادت و ایثار فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس می باشد که واقعا در طول تاریخ کم نظیر بوده است در واقع بالاترین میراث دفاع مقدس برای نسل جوان و تاریخ ایران معنویت و روحیه جهادی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اقلید افزود: در ایام بزرگداشت هفته دفاع مقدس بیش از ۲۱۰عنوان برنامه در سراسر شهرستان اقلید در سطح حوزه ها، اقشار و پایگاه های مقاومت بسیج شهرستان برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.

نویسندگان :
ثبت شده در سایت صبح اقلید طی شماره 1452 توسط صبح اقلید و در روز پنج‌شنبه 30 شهریور 1402 ساعت 19:32:09
© Copyright 2023 http://sobheeghlid.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1449
29 / 6 / 1402 - 19:45

توزیع بیش از ۱۱ میلیون لیتر سوخت ماشین آلات کشاورزی در اقلید

متقاضیان سوخت بخش کشاورزی با مراجعه به سامانه سدف می‌توانند نسبت به ثبت واقعی درخواست برای تحویل سهمیه اختصاصی اقدام کنند.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح اقلید، ارسلان صالحی سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی اقلید با اشاره به توزیع ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر سوخت ماشین آلات کشاورزی در ۶ ماهه نخست امسال در این شهرستان، گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال با افزایش ۱۶ درصدی همراه بوده است.
او افزود: این میزان سوخت مصرف شده بر اساس سهمیه تخصیص یافته‌ای است که با هماهنگی و تعامل پخش منطقه، سازمان جهاد کشاورزی و کمیسیون برنامه‌ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ابتدای امسال تعیین شده و بر اساس سطح اراضی زیر کشت و ادوات موجود انجام می‌شود.
صالحی تصریح کرد: سهمیه تخصیصی بخش کشاورزی به ماشین آلات کشاورزی از جمله تراکتور و کمباین، چاه‌های کشاورزی، واحد‌های گلخانه ای، دامداری‌ها و صنایع تبدیلی تخصیص می‌یابد.


وی گفت: افزون بر ۳ هزار و ۳۰۰ تراکتور در شهرستان موجود است که با اجرای طرح پلاک گذاری ادوات کشاورزی، علاوه بر نظارت دقیق بر فعالیت، امکان تامین سوخت مورد نیاز آن‌ها نیز فراهم شده است.

صالحی به شیوه توزیع سوخت از طریق ثبت فعالیت ادوات و ماشین آلات کشاورزی در سامانه سدف، اشاره کرد و ادامه داد: متقاضیان سوخت بخش کشاورزی با مراجعه به این سامانه و تکمیل اطلاعات درخواستی می‌توانند نسبت به ثبت واقعی درخواست برای تحویل سهمیه اختصاصی اقدام کنند.
او تاکید کرد: طرح پایش ماشین آلات کشاورزی هر سال با آغاز فصل کاشت با حضور کارشناسان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، مسئول مکانیزاسیون مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و کارشناسان مراکزجهاد کشاورزی اجرا می‌شود.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اقلید با ابراز اطمینان به کشاورزان شهرستان بابت سوخت‌رسانی مطلوب به بخش کشاورزی تا پایان سال زراعی جاری، ادامه داد: سوخت بخش کشاورزی توسط ۲۴ باب فروشندگی در سطح روستا‌های شهرستان به کشاورزان تحویل می‌شود.

نویسندگان :
ثبت شده در سایت صبح اقلید طی شماره 1449 توسط صبح اقلید و در روز چهارشنبه 29 شهریور 1402 ساعت 19:45:59
© Copyright 2023 http://sobheeghlid.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1447
27 / 6 / 1402 - 13:22

موافقت مجلس با تقاضای بررسی اولویت دار طرح اصلاح قانون کنکور

نمایندگان خانه ملت در جریان بررسی تقاضای اولویت دار شدن طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در رابطه با اعمال تاثیر معدل دانش آموزان در کنکور با این تقاضا موافقت کردند. ؛

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح اقلید، مسلم صالحی به عنوان متقاضی این طرح، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه ای داشته است مبنی بر تاثیر معدل در پذیرش دانش آموزان در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اما این مسئله نگرانی شدیدی را در جامعه دانش آموزان و خانواده های آن ها ایجاد کرده است.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی افزود: دغدغه ما در این زمینه این است که در بحث تاثیر معدل به یقین کیفیت آموزش در مراکز و استان های برخوردار مانند تهران نسبت به مناطق ضعیفی مانند خوزستان و سیستان و بلوچستان متفاوت است و طبیعی است که یک معلم آموزشی خوب منجر به ارتقاء سطح کیفی تحصیلی دانش آموز می شود لذا نمی توان یک نسخه واحد را برای کل جامعه پیچید در حالی که شرایط برخورداری از آموزش در میان دانش آموزان متفاوت است.

وی با بیان اینکه در بحث تصحیح اوراق امتحانی نیز سلیقه تصحیح کننده بسیار اثرگذار است، گفت: این مسئله باعث بی عدالتی شده و این بی عدالتی خود را در معدل دانش آموزان و پذیرش آن ها در دانشگاه نشان می دهد.

صالحی مطرح کرد: اگر قرار است معدل تاثیر قطعی در پذیرش دانشجویان داشته باشد چرا باید این مسئله را به فردی که چندین سال قبل تحصیل کرده تسری داد؟ چرا که آن زمان چنین قانونی نبوده و فرد از ماجرا اطلاعی نداشته است بنابراین باید پرسید ملاک ما برای افرادی که در نظام قدیم درس خوانده اند، چیست؟

وی افزود: توجیه شورای عالی انقلاب فرهنگی این است که مجموعی از مهارت تست زنی و حفظ کردن و تحلیل در کنکور برای داوطلب اعمال شود اما باید مشخص شود که نسبت این موارد به هم چند به چند است؟

این نماینده مجلس تاکید کرد: در نهایت خروجی این تصمیمات خلق الساعه تنها بازی کردن با اعصاب و روان دانش آموزان و والدین و جامعه است که پس از 12 سال تلاش برای ورود به دانشگاه به یکباره به دنبال تصمیمی خلق الساعه تمامی تلاش چندین ساله آن ها از بین می رود لذا امیدوارم شاهد اصلاح این قانون و جلوگیری از تضییع حقوق داوطلبان کنکور باشیم.

نویسندگان :
ثبت شده در سایت صبح اقلید طی شماره 1447 توسط صبح اقلید و در روز دوشنبه 27 شهریور 1402 ساعت 13:22:48
© Copyright 2023 http://sobheeghlid.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1445
26 / 6 / 1402 - 20:32

برادرکشی تبعه بیگانه در اقلید

فرمانده انتظامی اقلید از دستگیری فردی ۱۶ ساله و از اتباع بیگانه خبر داد که برادر خود را با انگیزه اختلافات خانوادگی در این شهرستان به قتل رسانده بود.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح اقلید، سرهنگ لطف‌الله محمدی روز یکشنبه در این باره به رسانه ها گفت: ۲۳ شهریور جاری در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره قتل در جاده سورمق اقلید، ماموران پلیس آگاهی فوری در محل حاضر شدند.

وی ادامه داد: ماموران در تحقیقات اولیه مطلع شدند که فردی ۱۶ ساله از اتباع بیگانه به علت اختلافات خانوادگی برادر ۲۲ ساله خود را با ضربات چاقو به قتل رسانده است.

محمدی با اشاره به اینکه ماموران در همان لحظات اولیه قاتل را شناسایی و سریع وی را دستگیر کردند، گفت: متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی و از آن طریق روانه زندان شد.

نویسندگان :
ثبت شده در سایت صبح اقلید طی شماره 1445 توسط صبح اقلید و در روز یکشنبه 26 شهریور 1402 ساعت 20:32:15
© Copyright 2023 http://sobheeghlid.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1442
23 / 6 / 1402 - 8:30

توزیع ۵۰۰ بسته لوازم التحریر در اقلید

در آستانه شروع سال تحصیلی جدید، ۵۰۰ بسته لوازم التحریر به همت آموزش و پرورش، بسیج دانش آموزی،مرکز نیکوکاری فرهنگیان و ناحيه مقاومت سپاه شهرستان اقلید تهیه و بین گروه هدف توزیع شد. ارزش ریالی هر بسته ۶ میلیون ریال می باشد که در مجموع این عدد به ۳ میلیارد ریال می رسد.    

در آستانه شروع سال تحصیلی جدید، ۵۰۰ بسته لوازم التحریر به همت آموزش و پرورش، بسیج دانش آموزی،مرکز نیکوکاری فرهنگیان و ناحيه مقاومت سپاه شهرستان اقلید تهیه و بین گروه هدف توزیع شد.

ارزش ریالی هر بسته ۶ میلیون ریال می باشد که در مجموع این عدد به ۳ میلیارد ریال می رسد.

 

 

نویسندگان :
ثبت شده در سایت صبح اقلید طی شماره 1442 توسط صبح اقلید و در روز پنج‌شنبه 23 شهریور 1402 ساعت 08:30:27
© Copyright 2023 http://sobheeghlid.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1440
22 / 6 / 1402 - 14:28

گالری- برگزاری یادواره شهدای دهستان آسپاس در حسينيه حضرت ابالفضل(ع) آسپاس

   

 

 

نویسندگان :
ثبت شده در سایت صبح اقلید طی شماره 1440 توسط صبح اقلید و در روز چهارشنبه 22 شهریور 1402 ساعت 14:28:18
© Copyright 2023 http://sobheeghlid.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1437
21 / 6 / 1402 - 22:17

لوبیای اقلید به بازار رسید

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اقلید گفت: امسال ۱۷ هزار هکتار از مزارع شهرستان به کشت لوبیا اختصاص یافته است.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبح اقلید، ارسلان صالحی با بیان اینکه برداشت لوبیا از اواسط شهریور ماه آغاز شده گفت: برداشت این محصول تا پایان مهرماه ادامه دارد و پیش بینی می شود بالغ بر ۴۵ هزار تن لوبیا روانه بازار مصرف شود.

صالحی در ادامه افزود: برداشت لوبیا در اقلید به صورت نیمه مکانیزه و طی دو مرحله به صورت برداشت دستی توسط کارگر و جداسازی دانه از غلاف توسط کمباین انجام می شود.

وی با اشاره به توانمندی شهرستان اقلید در زمینه کاشت لوبیا گفت: در منطقه اقلید نیازمند افزایش ضریب مکانیزاسیون و استفاده از ادوات تمام مکانیزه است.

این مسئول با تاکید بر توسعه شيوه های کشت هاي نوین مانند کشت روی پشته، اظهار داشت: در سال جاری حدود ۵ هزار هکتار از مزارع لوبیا به شيوه کشت روی پشته و استفاده از دستگاه های ردیف کار کشت شده که علاوه بر کاهش هزینه های تولید، سبب صرفه جویی در مصرف آب نیز شده است.

صالحی در پایان اضافه کرد: به منظور افزایش عملکرد در واحد سطح ضریب نفوذ دانش فنی را افزایش داد که این مهم از طریق ارتباط هرچه بیشتر بخش های تحقیقات، ترویج و کشاورزان میسر می باشد.

نویسندگان :
ثبت شده در سایت صبح اقلید طی شماره 1437 توسط صبح اقلید و در روز سه‌شنبه 21 شهریور 1402 ساعت 22:17:07
© Copyright 2023 http://sobheeghlid.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 1429
20 / 6 / 1402 - 15:12

آئین تودیع و معارفه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اقلید برگزار شد.

صبح امروز با حضور سردار رهام حبیبی فرمانده نیروی انتظامی استان فارس و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی ضمن قدردانی از زحمات سرهنگ صارمی، سرهنگ محمدی به عنوان فرمانده نیروی انتظامی شهرستان معرفی گردید.    

صبح امروز با حضور سردار رهام حبیبی فرمانده نیروی انتظامی استان فارس و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی ضمن قدردانی از زحمات سرهنگ صارمی، سرهنگ محمدی به عنوان فرمانده نیروی انتظامی شهرستان معرفی گردید.

 

 

نویسندگان :
ثبت شده در سایت صبح اقلید طی شماره 1429 توسط صبح اقلید و در روز دوشنبه 20 شهریور 1402 ساعت 15:12:54
© Copyright 2023 http://sobheeghlid.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر