شماره : 962
15 / 9 / 1401 - 11:11

واریز 500 هزار تومان سود سهام عدالت‌ در ماه جاری

رئیس هیأت مدیره اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت گفت: سود 500 هزار تومانی سهام عدالت تا پایان آذر برای هر نفر واریز می‌شود.؛

به گزارش صبح اقلید، عسکر توکلی در مورد واریز قسط اول سود سهام عدالت اظهار داشت: برای رعایت حال سهامداران عدالت، امسال با تصمیم وزیر اقتصاد و تصویب شورای عالی بورس مقرر شده است تا پایان آذر‌ نیمی از سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال 1400 به حساب ذینفعان واریز شود.

وی گفت: امسال سود سهام عدالت نسبت به سال قبل حدود دو برابر شده است، بنابراین در مرحله اول واریز سود که تلاش می‌شود تا پایان پاییز سال جاری باشد، مبلغ 500 هزار تومان به ازای هر نفر با پرتفوی میانگین اسمی 532 هزار تومانی، سود واریز می‌شود و تلاش می‌کنیم بقیه سود را هم‌ تا پایان اسفند‌ به حساب دارندگان سهام عدالت واریز ‌کنیم.

* کل سود کسب شده سهام عدالت در سال قبل 60 هزار میلیارد تومان

رئیس هیأت مدیره اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت در مورد کل سود کسب شده سهام عدالت در سال گذشته گفت: کل سود کسب شده 60 هزار میلیارد تومان است که مربوط به عملکرد سال گذشته شرکت‌ها است و با تدبیر دولت، وزیر اقتصاد، فراکسیون سهام عدالت و شورای عالی بورس برای اولین بار در تاریخ سهام عدالت قرار است این سودها در دو نوبت به حساب بیش از 49 میلیون ذینفع سهام عدالت واریز شود.

توکلی همچنین در مورد سود باقیمانده از سال گذشته گفت: بخشی از سهامداران عدالت به دلیل مغایرت داشتن شماره حساب‌های اعلامی و یا مشکلات بانکی نتوانستند سود سهام خود را دریافت کنند، که تلاش می‌شود کسانی که شماره حساب جدید اعلام کرده باشند، باقیمانده سود آنها هم در این مرحله واریز شود.

* جزئیات انتقال قهری سهام عدالت متوفیان

وی همچنین در مورد سهام عدالت متوفیان گفت: براساس آخرین توافق انجام شده، برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، در جلسه شورای عالی بورس تصویب شد که به زودی پس از اعلامیه رسمی، سهامداران عدالت به دفاتر خدمات قضائی مراجعه کرده و بدون دریافت وجهی کار انتقال قهری سهام عدالت متوفیان انجام خواهد شد.

به گفته توکلی، جاماندگان سهام عدالت از دو دهک درآمد کمیته امداد و سازمان بهزیستی 3.5 میلیون نفر هستند که با احتساب برخی اقشار فاقد شغل در مجموع به 4.5 میلیون نفر می‌رسد.

* تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت

وی گفت: وزارت تعاون و رفاه می‌گوید جاماندگان سهام عدالت باید در سامانه وزارت رفاه ثبت‌نام کنند و کسانی که دارای یک خانه و ماشین باشند، در دهک پردرآمد قرار می‌گیرند، در حالی که سهام عدالت به 6 دهک کم‌درآمد جامعه تعلق می‌گیرد، اما درخواست ما این است که کار شناسایی مشمولان سهام عدالت در مورد کارمندان کشوری و لشکری را به سازمان‌های مربوطه و در مورد روستائیان و عشایر به دهیاری‌ها، شوراهای روستایی و بخشداری‌ها واگذار کنند تا حقوق مردم ضایع نشود.

به گفته رئیس هیأت مدیره اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت، قرار است به ازای هر نفر از جاماندگان 10 میلیون سهام عدالت تعلق گیرد که 5 میلیون تومان از آن به شکل کمک بلاعوض دولتی خواهد بود و 5 میلیون تومان از محل سود و درآمد آتی سهام عدالت طی 10 سال آینده به صورت تقسیط دریافت می‌شود.

توکلی این نکته را هم گفت: دولت وقت 10 شرکت از شرکت‌های حاضر در پرتفوی سهام عدالت را خارج کرد و اگر این 10 شرکت را به سبد سهام عدالت برگرداند، می‌توانیم به 20 میلیون نفر از جاماندگان، سهام عدالت جدید اختصاص دهیم.

وی در مورد آزادسازی سهام عدالت ادامه داد: براساس ابلاغیه مقام معظم رهبری به هر میزان که اقساط سهام عدالت از مشمولان دریافت شده است، باید سهام آنها آزاد شود.

توکلی همچنین درباره حضور نمایندگان سهام عدالت در مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر اظهار داشت: در حال حاضر طبق مصوبه شورای عالی بورس، در کارگروهی مرکب از سه نفر که دو نفر نماینده وزارت اقتصاد و شورای عالی بورس و یک نفر نماینده سهام عدالت حضور دارند، این رویه تا پایان دی‌ماه سال جاری ادامه دارد، اما امیدواریم از ابتدای بهمن‌ماه رویه تغییر کند و فقط نمایندگان شرکت‌های سهام عدالت در مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر حضور پیدا کنند و به نمایندگی از جامعه سهامداران به اعمال حق رأی و انتخاب هیأت مدیره بپردازند.

پایان پیام/

منابع :
نویسندگان :
ثبت شده در سایت صبح اقلید طی شماره 962 توسط صبح اقلید و در روز سه‌شنبه 15 آذر 1401 ساعت 11:11:54
© Copyright 2022 http://sobheeghlid.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 959
15 / 9 / 1401 - 10:57

مدیرکل هواشناسی استان فارس خبر داد:؛

اعلام وضعیت هشدار نارنجی هواشناسی در فارس

مدیرکل هواشناسی فارس از صدور وضعیت نارنجی هواشناسی در استان خبر داد.؛

به گزارش صبح اقلید، مسعود حقیقت مدیرکل هواشناسی استان فارس از صدور وضعیت نارنجی هواشناسی در استان خبر داد و گفت:سامانه بارشی جدید از شب گذشته از شمال غربی وارد و در نقاط مرکزی استان فارس نیز فعال خواهد شد.

وی افزود: با فعال شدن این سامانه شاهد بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید و در ارتفاعات انتظار بارش برف داریم.

حقیقت در پایان تصریح کرد: این سامانه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۵ و ۱۶ آذرماه با شدت بیشتر در نیمه شمالی و مناطق مرکزی و به صورت پراکنده در برخی نقاط جنوبی ادامه دارد.

منابع :
نویسندگان :
ثبت شده در سایت صبح اقلید طی شماره 959 توسط صبح اقلید و در روز ساعت 10:57:52
© Copyright 2022 http://sobheeghlid.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 956
13 / 9 / 1401 - 9:36

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان اقلیدخبر داد؛

تیغ زنی ۱۷۱ کیلومتر به همراه شانه سازی ۶۲ کیلومتر از محورهای شهرستان اقلید

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان اقلید در تشریح عملکرد ۸ ماهه این اداره با اشاره به تیغ زنی ۱۷۱ کیلومتر به همراه ۶۲ کیلومتر شانه سازی، از تسطیح حریم راه‌ها به طول ۷۲ کیلومتر خبر داد؛

به گزارش صبح اقلید، محمد رئیسی، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان اقلید ضمن تشریح عملکرد ۸ ماهه این اداره گفت: ۱۷۱ کیلومتر از محورهای ارتباطی شهرستان تیغ زنی، ۶۲ کیلومتر شانه سازی و ۷۲ کیلومتر نیز تسطیح حریم راه ها انجام شد.

رئیسی ادامه داد: در بخش نگهداری راه ها روکش آسفالت۶ ، اسلایری سیل ۱۰ و روکش حفاظتی فوگسیل ۵۰کیلومتر به همراه ۴۰ کیلومتر درزگیری راه ها، همچنین ۶۰۰۰مترمربع حذف چاله و لکه گیری، ۱۰۰۰مترمربع موج تراشی و ۵۰ کیلومتر نیز پاکسازی سطح آسفالت صورت پذیرفت.

وی در خصوص ابنیه فنی و پل ها به احداث هره خاکی پل(۶۸ دستگاه)، تثبیت ابنیه فنی(۱۰دستگاه)، تنقیه و دریواسیون پل(۴۲دستگاه)، ثبت مشخصات پل در سامانه bms نیز (۲۹۰ دستگاه) به همراه تخلیه قنو و پشت دیوار حائل(۲۰هزار مترطول) و تنظیم و تسطیح بستر رودخانه در ۱۰ مقطع انجام شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای اقلید از دیگر اقدامات راهداری به رفع آب شستگی محورها به میزان ۵۰ کیلومتر اشاره کرد و افزود: خاک ریزی نقاط پرتگاهی(۲۰۰۰مترمکعب)، ریزش برداری(۹۰۰۰مترمکعب) و رفع مسدودی در محورها(۱۰مورد) بوده است.

منابع :
نویسندگان :
ثبت شده در سایت صبح اقلید طی شماره 956 توسط صبح اقلید و در روز یکشنبه 13 آذر 1401 ساعت 09:36:05
© Copyright 2022 http://sobheeghlid.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 950
13 / 9 / 1401 - 9:25

کسب رتبه سوم استانی توسط بسیجیان پژوهش سرای دانش آموزی شهرستان اقلید در چهارمین رویداد توليد محتوای دیجیتال بسیج استان فارس

بسیجیان پژوهش سرای دانش آموزی شهرستان اقلید موفق به کسب مقام سوم استانی در چهارمین رویداد توليد محتوای دیجیتال بسیج استان فارس شدند؛

به گزارش صبح اقلید، بسیجیان پژوهش سرای دانش آموزی شهرستان اقلید موفق به کسب مقام سوم استانی در چهارمین رویداد توليد محتوای دیجیتال بسیج استان فارس شدند

گفتنی است در این رویداد استانی، دو تیم از شهرستان اقلید با شرکت امیرحسین افضلی، سیدساجد چشم فرد، امیرمهدی حدادی، محمد نیکویی و معراج بخارایی به نام تیم داینامیک در رشته نرم افزار اندروید و فرزاد بدری و ماهان بخارایی به نام تیم آینده روشن در رشته بازی های تلفن همراه‌ حضور یافتند که تیم داینامیک توانست رتبه سوم استانی را به خود اختصاص دهد و تیم آینده روشن نیز شایسته تقدیر شد.

منابع :
نویسندگان :
ثبت شده در سایت صبح اقلید طی شماره 950 توسط صبح اقلید و در روز ساعت 09:25:20
© Copyright 2022 http://sobheeghlid.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 946
28 / 7 / 1401 - 23:15

امام جمعه جدید اقلید معارفه شد

حجت‌الاسلام مجید گشول به عنوان امام جمعه اقلید معرفی شد.؛
به گزارش صبح اقلید، عصر پنجشنبه طی مراسمی از خدمات ۲۳ ساله حجت‌الاسلام طالبی امام جمعه اقلید قدردانی و حجت‌الاسلام مجید گشول به عنوان امام جمعه این شهر معرفی شد.
حجت‌الاسلام مجید گشول سابقه ۱۰ سال تدریس سطوح عالی حوزه، ۱۳ سال امامت جمعه موقت در فریدون‌شهر و ۵ سال امامت جمعه در شهرستان کوار را در کارنامه کاری خود دارد.
منابع :
نویسندگان :
ثبت شده در سایت صبح اقلید طی شماره 946 توسط صبح اقلید و در روز پنج‌شنبه 28 مهر 1401 ساعت 23:15:37
© Copyright 2022 http://sobheeghlid.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 943
28 / 7 / 1401 - 23:13

پنجشنبه شهدایی با شیرازه:؛

شهیدی که عشق را در حریم اهل بیت(ع) یافت

مهمان امروز پنج‌شنبه‌های شهدایی شیرازه، شهیدی از سلاله سادات است که عشق را در حریم اهل بیت(ع) پیدا کرد و تمام داشته خود را در دفاع از حرم عقیله بنی‌هاشم(س)، اسماعیل‌گونه قربانی نمود و جانش را در این معامله پرسود به جانان بخشید.؛

به گزارش صبح اقلید، پنج‌شنبه که می‌شود قلم و صفحه‌ام رنگ و بوی دیگری می گیرد و از مردان مردی می‌نویسم که تا همیشه امنیت، آرامش و بودنمان را مدیونشان هستیم.

میدان نبرد و جبهه مبارزه‌شان هر کجا که باشد، یک خصوصیت مشترک دارد و آن شاهد بودن بر اعمال و امور خود است و همین دلیل خالص بودنشان است و در نهایت نیز از بند دنیا خلاص شدند.
امروز هم از شهیدی می نویسیم که عشق را در حریم اهل بیت علیهم السلام یافت.
سیدجواد سجادی، در ۱۴ مهرماه ۱۳۷۱ در اصفهان متولد شد و در دامان مادری پاک و مومنه و پدری باتقوا از خانواده سادات پرورش یافت.
به خاطر شرایط خاص خانواده به استان فارس آمدند، پدر بنا بود و مادر خانه دار. ۷ ساله بود که راهی مدرسه شد و تحصیلات خود تا مقطع پنجم ابتدایی در روستای کدیون فارس گذراند.
روش و منش پدر و مادر در وجودش هویدا بود و زندگی او با عشق به اهل بیت(ع) رنگ و بوی دیگری داشت.
سال ۹۲ پس از گذراندن آموزش های لازم جهت دفاع از حرم عقیله بنی هاشم به سوریه اعزام شد.
وی سرانجام در ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ در بلندی‌های لاذقیه سوریه در مقابله با داعش به شهادت رسید. پیکر پاکش در ۱۰ اردیبهشت ماه همان سال، در گلزار شهدای شیراز به خاک سپرده شد.
پدرش در گفتگو با رسانه ای  گفت: رفتار سیدجواد به گونه خاصی بود که بعد از شهادت از حضور پرشور مردم در مراسم تشییع مشخص شد که مردم‌دوست و مردمدار بوده است.
وی احترام و کمک به مردم را از دیگر خصوصیات بارز این شهید برشمرد و افزود: رفتار و اخلاق وی زبانزد همه بود و بر خودش تکلیف می‌دانست که با سن کم، از حریم اهل بیت (ع) دفاع کند و در این راه به شهادت رسید.
همرزمانش از خاطره شیرینی شهادتش می‌گویند: چند روز قبل از شهادت؛ سیدجواد شیرینی در دست وارد مقر شد. خوشحال بود و می گفت: بخورید… این شیرینی خوردن دارد، آخه شیرینی شهادت من هست، من دیگر بر نمی گردم… بعد نگید شیرینی نداد و رفت. همه خندیدند و کسی حرف جواد را جدی نگرفت.
سیدجواد راننده بود و به این کار علاقه داشت. از ابتدای ورودش در سوریه رانندگی به او محول شده بود.
عملیات آغاز شد. خبر رسید چند تن از بچه‌ها شهید شدند. ولی به علت محاصره نتوانستند پیکر شهدا را به عقب برگردانند. بعد از اتمام محاصره فرمانده گفت: چند نفری داوطلب می خواهم تا پیکر شهدا را برگردانیم. سید جواد سریع دستش را بالا برد. فرمانده اعتنایی به حرکت سید نکرد.
سیدجواد به سراغ فرمانده رفت و شروع کرد به اصرار کردن ولی فرمانده مخالفت کرد. بچه‌های داوطلب وقتی اصرار سید جواد را دیدند رو به فرمانده گفتند: ما مراقب سید هستیم. به هر حال فرمانده راضی شد و پذیرفت. و گفت به شرطی که نگذارید جواد جلو برود.
عملیات شروع شد. جواد پیشتاز بود. هر چه سعی کردیم که جلوی او را بگیریم نشد. پس از کمی درگیری، جواد به شهادت رسید و ما پیکر شهدا و جواد را به مقر برگرداندیم. وقتی پیکر خونی سیدجواد را دیدم یاد به خنده‌ها و شیرینی شهادتش افتادیم.
یاد و نام وی تا همیشه در دلها ماندگار و درخشان است.
انتهای پیام/ف
منابع :
نویسندگان :
ثبت شده در سایت صبح اقلید طی شماره 943 توسط صبح اقلید و در روز ساعت 23:13:23
© Copyright 2022 http://sobheeghlid.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 940
26 / 7 / 1401 - 16:55

صالحی در تذکر شفاهی؛؛

تفسیر به رأی قانون بودجه توسط مسئولین سازمان برنامه به آسیب تبدیل شده است

نماینده مردم اقلید در مجلس گفت: تفسیر به رأی قانون بودجه توسط مسئولین سازمان برنامه به آسیب تبدیل شده و هرگونه مایل هستند قانون را تفسیر و اجرا می کنند.؛

به گزارش صبح اقلید، در نشست علنی (یکشنبه، 24 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود، گفت: مجلس و دولت چندین ماه برای تصویب لایحه بودجه وقت می گذارند اما چیزی که بعد از تصویب در سازمان برنامه اجرا می شود کاملا سلیقه ای است.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تفسیر به رأی قانون بودجه توسط مسئولین سازمان برنامه به آسیب تبدیل شده و هرگونه مایل هستند قانون را تفسیر و اجرا می کنند، ادامه داد: پس از 7 ماه تخصیص بودجه های عمرانی نزدیک به صفر است و از طرفی به آنچه که در سفرهای استانی رئیس جمهور مصوب شده سازمان برنامه و بودجه پایبند نیست.

وی ادامه داد: نتیجه عدم تعامل سازمان برنامه و بودجه با مجلس به درصد تحقق پایین قانون بودجه تبدیل شده است، در این شرایط تصمیم بگیریم یا سازمان برنامه و بودجه را مانند اتفاقی که درگذشته افتاد منحل کنیم و با رئیس جمهور به صورت مستقیم در ارتباط باشیم و یا اجازه دهیم این سازمان هرکاری که مایل است انجام دهد./

منابع :
نویسندگان :
ثبت شده در سایت صبح اقلید طی شماره 940 توسط صبح اقلید و در روز سه‌شنبه 26 مهر 1401 ساعت 16:55:20
© Copyright 2022 http://sobheeghlid.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 937
24 / 7 / 1401 - 11:40

استاندار یزد:؛

راه‌آهن یزد- اقلید، امسال به طور کامل افتتاح می‌شود

استانداریزد تکمیل راه آهن یزد- اقلید را ابرطرح زیرساختی برای این استان دانست و گفت: طبق پیگیری های انجام شده این مهم را تا دهه فجر امسال تکمیل و برای بهره برداری دراختیار متقاضیان قرار دهیم.؛

به گزارش صبح اقلید، مهران فاطمی عصر دیروز در جریان دیدار با اعضای هیئت مدیره، معاونین و مدیران کل معاونت ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های کشور، با اشاره به اهمیت ظرفیت‌های ریلی استان یزد و نقش آن در توسعه اقتصادی، اظهار کرد: راه‌آهن یزد-اقلید از جمله ابرطرح‌های زیرساختی استان و کشور است که به صورت جدی در دستور کار قرارگرفته است.

وی با بیان این‌که مدیریت استان به دنبال آن است که ابرطرح راه آهن یزد- اقلید را تا دهه فجر امسال تکمیل و برای بهره برداری در اختیار مردم استان یزد قرار دهد، افزود: عزم استان برای تحقق این مهم جدی است.

استانداریزد در ادامه راه آهن یزد- اقلید که ۲۴۵ کیلومتر آن در استان یزد است را از جمله طرح‌های استراتژیک برای برنامه‌های اقتصادی، عمرانی  و اجتماعی این استان دانست و گفت: به منظور تسریع در فرآیند تخصیص اعتبار لازم برای اتمام این طرح یک سری پیگیری‌ها انجام شده و به صورت حضوری هم پیگیر این مهم از مسئولان عالی کشوری هستیم.

فاطمی با بیان این که اجرای پروژه راه آهن یزد- اقلید از جمله طرح های مصوب سفر مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: این طرح در اواخر دولت دوازدهم افتتاح شد و قرار بود در سال اول بهره برداری قابلیت حمل بیش از سه میلیون تن بار را داشته باشد که متأسفانه تاکنون محقق نشده است.

وی در پایان تکمیل چرخه گردشگری را از جمله اهداف استان درراه آهن یزد- اقلید دانست و خاطرنشان کرد: با اتصال کریدور ریلی شمال به جنوب و شرق به جنوب غرب کشور حتی موجب کاهش مسیر ریلی شیراز تا مشهد به میزان را ۳۱۱ کیلومتر می‌شود، بسیار حائز اهمیت است.

انتهای پیام/الف

نویسندگان :
ثبت شده در سایت صبح اقلید طی شماره 937 توسط صبح اقلید و در روز یکشنبه 24 مهر 1401 ساعت 11:40:52
© Copyright 2022 http://sobheeghlid.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 933
16 / 7 / 1401 - 10:48

موج سواری دشمن برای نابودی امنیت، آسایش و تمامیت ارضی ایران/ دیدن ایران چند ‌‌تکه، آرزویی محال برای دشمنان بهانه‌جو

نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حوادث اخیر، عنوان داشت: دشمنان با بهانه‌جویی به دنبال توطئه و پیاده کردن اهداف شوم خود برای نابودی امنیت، آسایش و تمامیت ارضی ایران اسلامی هستند اما بدانند که دیدن ایرانی چندتکه آرزویی محال است. ؛

مسلم صالحی در گفت و گو با خبرنگار فارس در اقلید، با بیان اینکه دشمن با بهانه‌جویی دنبال پیاده کردن مقاصد شوم خود است، عنوان داشت: برای مردم روشن است؛ دشمنان قسم خورده‌ی ایران، وقتی در جبهه نظامی و تحریم های اقتصادی به بن بست می رسند، با سوء‌ استفاده از هر اتفاقی و برنامه‌ریزی برای نیروهای وابسته و خودفروخته خود در داخل کشور و فضاسازی های رسانه ای و روانی، به‌ دنبال پیاده سازی کلیشه های رنگین خود و ضربه زدن به کشورمان هستند.

وی با بیان اینکه  در حوادث اخیر دشمن خیلی زود به سراغ هدف و برنامه‌ی از پیش تعیین شده‌ی خود رفت، ادامه داد: دشمنان می‌خواهند با موج سواری بر احساسات مردم، آسایش و تمامیت ارضی ایران اسلامی را از بین ببرند.
صالحی عنوان داشت: تحرکات گروهک‌های تروریستی مخالف جمهوری اسلامی و رسانه‌های معاند، مؤید این حرف است که در برنامه‌ی آنان مردم و ایران سربلند هیچ جایگاهی ندارد و تنها وادادگی است که آن‌ها را وادار به انجام چنین کارهایی کرده است.

نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: با توجه به وقوع حوادث اینچنینی، وظیفه ما در تبیین و امیدافزایی در جامعه سنگین‌تر از قبل می شود تا آینده روشن پیش روی ایران اسلامی را به درستی برای جوان امروز قابل لمس و دستیافتنی کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به این موضوع که حوادث اینچنینی نتیجه ای جز ضربه به اقتصاد و کسب و کار مردم ندارد، بیان داشت: امیدواریم که با اتخاذ تصمیم ها و ارائه‌ی برنامه‌های مناسب از مشکلات اقتصادی مردم کاسته شود.

صالحی گفت: به عنوان نماینده ملت از دولت محترم می خواهم همانگونه که تاکنون نشان داده است بدور از هیجانات اجرایی، به سرعت و دقت خود بیفزاید و با توجه به نظرات نخبگان علمی و صاحبنظران با تجربه از طیف های مختلف سیاسی، قدرتمندانه کشور را از این پیچ مهم تاریخی عبور دهند تا قطار پیشرفت و توسعه کشور به شتاب درخور شان مردم مقاوم و فهیم ایران اسلامی برسد.

نماینده‌ی مردم اقلید و سرحد چهاردانگه اظهار داشت: عده ای که با پشتوانه‌ی مردم و حمایت جمهوری اسلامی به شهرت رسیده‌اند، نمک خورده و نمکدان شکسته‌اند.

وی بیان کرد: این افراد که هیچ گاه مشکلات واقعی مردم و کشور را درک نکرده اند و بیش از مرد نگران گرین کارت های نخبگانی خود هستند، با پشت‌ پا زدن به همه چیز در کشورهای بیگانه نشسته‌اند و اسباب زحمت برای مردم شده‌اند، از این رو باید درایت و بصیرت کافی داشت.

نویسندگان :
ثبت شده در سایت صبح اقلید طی شماره 933 توسط صبح اقلید و در روز شنبه 16 مهر 1401 ساعت 10:48:42
© Copyright 2022 http://sobheeghlid.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 930
16 / 7 / 1401 - 10:41

رئیس شورای اسلامی شهر اقلید عنوان کرد؛

لزوم بصیرت و آگاهی عمومی از مکر و فریب دشمن/ تجزیه طلبی و ایجاد نفاق هدف اصلی دشمن در حوادث اخیر کشور است

رئیس شورای اسلامی شهر اقلید با بیان اینکه تجزیه طلبی و ایجاد نفاق در کشور هدف اصلی دشمن است بر لزوم بصیرت و هوشیاری مردم و آگاهی از مکر و فریب دشمنان تأکید کرد.؛

کاووس درویشی بهلولی در گفت و گو با خبرنگار فارس در اقلید با بیان اینکه همه‌ی ما مردم، در زندگی به صلح، آسایش و آرامش نیاز داریم، اظهار داشت: زندگی در آرامش یعنی با خودمان، با دیگران و همه‌ی موجودات اطراف‌مان مسالمت‌آمیز رفتار کنیم.

وی بیان داشت: اینکه چگونه آرامش داشته باشیم در واقع به باورها و شیوه‌ی زندگی شخصی خودمان برمی‌گردد، با این حال اصولی در دین ما وجود دارد که زیربنای آرامش در زندگی را تشکیل می‌دهد و نمی‌توان آنها را نادیده گرفت.

درویشی ادامه داد: این اصول اولیه، شامل عدم خشونت، نبود افکار تحجر آمیز، داشتن عقاید به دور از افراط و تفریط، بردباری در برابر تفاوت‌ها و احترام متقابل به هم نوعان است.

وی گفت: اینکه چگونه آرامش داشته باشیم و چگونه خشونت را از چهره ی جامعه بزدائیم بدان معناست که بتوانیم علیرغم تفاوت‌های فرهنگی، مذهبی و سیاسی به یکدیگر احترام بگذاریم  بنابراین به جای اینکه اراده و خواست خود را بر دیگران تحمیل کنیم، سعی کنیم از دیدگاه آنها برای حل و فصل قضایا استفاده کنیم و اطرافیان خود را با وجود عیب و نقص‌ها و تفاوت‌هایشان دوست بداریم.

رئیس شورای اسلامی شهر اقلید عنوان کرد: ‏آرامشی که از سر قدرت ایجاد گردد منجر به شکست خواهد بود و اقتداری که پایه و اساس آن با گوهر عشق حقیقی و دوستی پایدار، بنا شده باشد، هزار بار از قدرت به دست آمده از تهدید و مجازات مؤثرتر و پایدارتر است.

وی بیان کرد: با این شیوه، آرامش جایگزین خشم می‌شود و با این روش اتحاد و همدلی و هم افزایی، جایگزین خشونت طلبی می گردد.

درویشی با بیان اینکه ‏ریشه خشم از خشونت طلبی طرفین است، اظهار کرد: ایجاد خشونت به هر شکل و شمایل از هر طرف محکوم است.

رئیس شورای اسلامی شهر اقلید عنوان کرد: ‏ایرانیان چون انسانهای متمدنی هستند و درس آزادی و آزادگی را از اولیای خداوند آموخته اند و در هیچ برهه از زمان، احترام متقابل، سجایای اخلاقی و عدم افراط و تفریط را از یاد نبرده اند، با این رویکرد منصفانه آرامش به جایگاه اصلی خود باز خواهد گشت.

وی تصریح کرد: ‏در اوضاع کنونی می طلبد مردم عزیز از کید و مکر و فریب دشمنان مطلع گردند که همانها تجزیه طلبی، ایجاد نفاق و تخریب اموال عمومی جزء اهداف اصلی آنان است از این رو باید به هوش باشیم و از خشونت و احساسات جریحه دار بکاهیم.

منابع :
نویسندگان :
ثبت شده در سایت صبح اقلید طی شماره 930 توسط صبح اقلید و در روز ساعت 10:41:02
© Copyright 2022 http://sobheeghlid.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر