لطفا کمی منتظر بمانید ...

×
Generic selectors
Exact matches only
جستجو در عنوان
جستجو در محتوا
جستجو در پست ها
جستجو در صفحات

سر تیتر خبرها

صفحه اصلی › › آغاز بارش‌های سیل‌آسا از عصر امروز در فارس/ بارندگی پنجشنبه در شیراز به اوج می‌رسد

۵مرداد,۱۴۰۱ | ۸:۳۴ ق.ظ

852

10

بدون دیدگاه

آغاز بارش‌های سیل‌آسا از عصر امروز در فارس/ بارندگی پنجشنبه در شیراز به اوج می‌رسد

به گزارش صبح اقلید، خلیل عبداللهی اظهار داشت: بارندگی تا این لحظه سبب آب‌گرفتگی معابر، ریشه کن شدن چندین درخت و سقوط دکل های برق در این شهرستان ها شده، که با کم شدن شدت بارندگی و فروکش کردن آب‌گرفتگی ها و زحمات فرمانداری ها و شهرداری ها در جمع آوری درختان و اتصال مجدد برق، وضعیت نسبتاً پایدار شد.
عبداللهی در خصوص تشدید فعالیت این سامانه بارشی در استان فارس گفت: بارندگی این سامانه بارشی هر چه به سمت شمال استان پیشروی می‌کند بر شدت و تقویت آن افزوده می‌شود پس در شهرهای گراش، اوز، فیروز آباد، قیر و کارزین، مهر، کازرون، نورآباد و رستم، بارندگی و مرکز استان خاصه شهر شیراز، بارندگی شدیدتری را خواهیم داشت.
وی به اشاره به صدور اخطاریه سطح قرمز در استان گفت: اخطاریه ها در سراسر استان صادر و اعلام شده و مجدد از مردم خوب استان و شهر شیراز درخواست داریم تا به هشدارها توجه کافی داشته باشند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس افزود: تمام تفرجگاه های استان تعطیل شده و هشدارها و اطلاعیه هایی به عشایر داده شده تا از اسکان در حاشیه ها پرهیز کرده و به سمت قله ها حرکت کنند، به دامداران هشدار هایی داده شده تا دام های خودشان را به مراکز امن منتقل کنند.
بیشترین بارش متعلق به لارستان است
مسعود حقیقت، مدیرکل هواشناسی استان فارس نیز گفت: در مناطق شرقی و جنوب شرق استان، شهرهای لار، لامرد، داراب، نی‌ریز، گراش بارش ها پیش بینی شده و از عصر امروز این سامانه بارشی در این مناطق کاملا خودنمایی کرد، به طوری که تا این لحظه در لارستان ۳۶ میلی متر، در رستم و داراب ۱۹ میلی متر، در گراش ۱۷ میلی متر بارش باران داشتیم.
وی افزود: این سامانه بارشی تا فردا همچنان در نواحی جنوبی و جنوب شرق فعال خواهد بود و بارش های خوبی را پیش بینی می‌کنیم، پس همچنان اوج بارش ها را فردا چهارشنبه در جنوب و جنوب شرق استان شاهد خواهیم بود و طی روزهای پنجشنبه و جمعه، سامانه بارشی در بیشتر مناطق استان فعال خواهد شد و شدت بارش ها در نواحی مرکز و مناطقی از غرب استان و نواحی شمالی مثل آباده، اقلید، بوانات، ایزدخواست، خرم‌بید و ارسنجان کشیده خواهد شد و می‌توان بارش هایی را شاهد بود.
حقیقت خاطرنشان کرد: تا پایان هفته همه مناطق استان حداقل یک بارش باران را خواهند داشت.
مدیرکل هواشناسی استان فارس در خصوص فعالیت این سامانه در مرکز استان گفت: فعالیت این سامانه از فردا ظهر چهارشنبه به تدریج در مناطق مرکزی مثل شیراز، کوار و سروستان فعال خواهد شد و اوج بارش های مرکز استان پنجشنبه و جمعه خواهد بود.

برچسب ها : , ,

https://sobheeghlid.ir?/p=852