لطفا کمی منتظر بمانید ...

×
Generic selectors
Exact matches only
جستجو در عنوان
جستجو در محتوا
جستجو در پست ها
جستجو در صفحات

سر تیتر خبرها

صفحه اصلی › › انتقاد از عملکرد ضعیف دولت یازدهم و دوازدهم در تولید برق

۱۸تیر,۱۴۰۰ | ۳:۱۳ ب.ظ

349

10

بدون دیدگاه

انتقاد از عملکرد ضعیف دولت یازدهم و دوازدهم در تولید برق


به گزارش صبح اقلید، حجت الاسلام محمدصادق طالبی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه امروز این شهر به برخی از مشکلات کنونی جامعه ما در زمینه گرانی های افسارگسیخته که کام مردم را تلخ کرده است، خاموشی های اخیر که که برای برخی از شهروندان کشور خسارت های هنگفت به بار آورد و به بخش های مختلف کشاورزی، صنعت و خانگی ضرر رساند، اشاره کرد و اظهار داشت: ما منکر گرما نیستیم چراکه داریم آن را حس می کنیم اما راهکارهایی نیز وجود داشت که دولت تدبیر و امید باید به وسیله کارشناسان فن، آن راهکارها را اجرایی و اعمال می کردند.
وی ادامه داد: بر اساس سند توسعه و برنامه ششم باید سالانه به ظرفیت موجود در تولید برق افزوده می شد درصورتی که این اتفاق نیفتاد و ظرفیت کلی اکنون حدود ۸۵ هزار مگاوات است، لذا به این نتیجه می رسیم که دولت یازدهم و دوازدهم ضعیف ترین عملکرد را در این عرصه داشتند.
امام جمعه اقلید همچنین از مصرف بی رویه برق در کشور انتقاد کرد و گفت: همین عدم مصرف بهینه موجب خارج شدن برخی از نیروگاه ها از مدار و بروز معضل در کشور می شود.
خطیب جمعه اقلید در بخش دیگر سخنان خود به مسئله برجام اشاره کرد و با بیان اینکه پس از هشت سال چیزی از آن عاید ما نشده است، گفت: بخش عمده ای از وقت کشور صرف برجام شد و در پایان تنها نتیجه ای که داشت، تحریم های جدید علیه ما بود.
طالبی کرونا را یکی دیگر از معضلات کشور خواند و بیان داشت: متأسفانه عادی گرفتن این بیماری از سوی برخی از مردم و بی توجهی دولت در این زمینه کار را به جایی رساند که وضعیت ۱۵ استان و ۱۲۰ شهرستان قرمز و بخش عمده ای نیز در وضعیت زرد و نارنجی هستند.
وی تصریح کرد: وقتی که قانون درست اعمال نشود، اینگونه گرفتار می شویم.