لطفا کمی منتظر بمانید ...

×
Generic selectors
Exact matches only
جستجو در عنوان
جستجو در محتوا
جستجو در پست ها
جستجو در صفحات

سر تیتر خبرها

صفحه اصلی › › لزوم بصیرت و آگاهی عمومی از مکر و فریب دشمن/ تجزیه طلبی و ایجاد نفاق هدف اصلی دشمن در حوادث اخیر کشور است

۱۶مهر,۱۴۰۱ | ۱۰:۴۱ ق.ظ

930

8

بدون دیدگاه

لزوم بصیرت و آگاهی عمومی از مکر و فریب دشمن/ تجزیه طلبی و ایجاد نفاق هدف اصلی دشمن در حوادث اخیر کشور است

کاووس درویشی بهلولی در گفت و گو با خبرنگار فارس در اقلید با بیان اینکه همه‌ی ما مردم، در زندگی به صلح، آسایش و آرامش نیاز داریم، اظهار داشت: زندگی در آرامش یعنی با خودمان، با دیگران و همه‌ی موجودات اطراف‌مان مسالمت‌آمیز رفتار کنیم.
وی بیان داشت: اینکه چگونه آرامش داشته باشیم در واقع به باورها و شیوه‌ی زندگی شخصی خودمان برمی‌گردد، با این حال اصولی در دین ما وجود دارد که زیربنای آرامش در زندگی را تشکیل می‌دهد و نمی‌توان آنها را نادیده گرفت.
درویشی ادامه داد: این اصول اولیه، شامل عدم خشونت، نبود افکار تحجر آمیز، داشتن عقاید به دور از افراط و تفریط، بردباری در برابر تفاوت‌ها و احترام متقابل به هم نوعان است.
وی گفت: اینکه چگونه آرامش داشته باشیم و چگونه خشونت را از چهره ی جامعه بزدائیم بدان معناست که بتوانیم علیرغم تفاوت‌های فرهنگی، مذهبی و سیاسی به یکدیگر احترام بگذاریم  بنابراین به جای اینکه اراده و خواست خود را بر دیگران تحمیل کنیم، سعی کنیم از دیدگاه آنها برای حل و فصل قضایا استفاده کنیم و اطرافیان خود را با وجود عیب و نقص‌ها و تفاوت‌هایشان دوست بداریم.
رئیس شورای اسلامی شهر اقلید عنوان کرد: ‏آرامشی که از سر قدرت ایجاد گردد منجر به شکست خواهد بود و اقتداری که پایه و اساس آن با گوهر عشق حقیقی و دوستی پایدار، بنا شده باشد، هزار بار از قدرت به دست آمده از تهدید و مجازات مؤثرتر و پایدارتر است.
وی بیان کرد: با این شیوه، آرامش جایگزین خشم می‌شود و با این روش اتحاد و همدلی و هم افزایی، جایگزین خشونت طلبی می گردد.
درویشی با بیان اینکه ‏ریشه خشم از خشونت طلبی طرفین است، اظهار کرد: ایجاد خشونت به هر شکل و شمایل از هر طرف محکوم است.
رئیس شورای اسلامی شهر اقلید عنوان کرد: ‏ایرانیان چون انسانهای متمدنی هستند و درس آزادی و آزادگی را از اولیای خداوند آموخته اند و در هیچ برهه از زمان، احترام متقابل، سجایای اخلاقی و عدم افراط و تفریط را از یاد نبرده اند، با این رویکرد منصفانه آرامش به جایگاه اصلی خود باز خواهد گشت.
وی تصریح کرد: ‏در اوضاع کنونی می طلبد مردم عزیز از کید و مکر و فریب دشمنان مطلع گردند که همانها تجزیه طلبی، ایجاد نفاق و تخریب اموال عمومی جزء اهداف اصلی آنان است از این رو باید به هوش باشیم و از خشونت و احساسات جریحه دار بکاهیم.

برچسب ها : , , , ,

https://sobheeghlid.ir?/p=930